• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Skarby Danii

Północna Europa zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo godnych uwagi zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest w takim razie rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Podobne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.