• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio sporo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w wielkich aglomeracjach. Takie wiadomości są bardzo niepokojące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie muszą przytaknąć, że taki problem nie może być pomijany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może sam przysłużyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w dużej mierze zostałby rozwiązany. Co przydałoby się wziąć pod uwagę? Pomyślmy jakim opałem ogrzewamy nasze domostwa?

Koks to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym można go zastąpić? Myślałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet wytwarzany jest z wiórów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale nadaje się do palenia w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wycina się wielkich rejonów lasu, jedynie wykorzystuje się zrzynki. W takim układzie nie naruszamy środowiska! Brykiet i pellet cechuje wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można dostać pellet i brykiet wykonany z dowolnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał zrobiony z wiórów drzewa dębowego.

Reasumując wyżej wymienione czynniki warto mieć na uwadze o czystym powietrzu. Wówczas bez trudności dostosujemy opał do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.